.

13. kolo: Podhůří - Úpice 2:1 (0:1)
Utkání mezi Podhůřím a Úpicí bylo soubojem ohrožených týmů, neboť domácím patřilo před tímto zápasem 11. a Úpici 12. místo. Celý první poločas měla bez větších potíží pod kontrolou Úpice. Hned první její akce skončila brankou. Jan Peterka vysunul Jakuba Peterku a ten střelou levou nohou k bližší tyči otevřel skore. Ihned poté měl slibnou šanci Černý, ale netrefil branku. Útoky hostí neznaly konce a střela Poura skončila na břevně. Odrazila se sice pár centimetrů za brankovou čáru, ale rozhodčí branku neuznal. Poté měl další šanci Černý, ale střela levačkou neměla razanci. A když ani Pour nedokázal dostat balon z hranice penalty za záda domácího brankáře, skončil poločas vedením 1:0 pro Úpici. I do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale Janu Peterkovi nesedla střela z dobré pozice. Následně rozhodčí nesmyslně neodpískal očividný faul na pronikajícího Jana Peterku, po kterém by automaticky následovala penalta. Pár minut poté odpískal na druhé straně pokutový kop po diskutabilní situaci, kterou ani ze své pozice nemohl pořádně vidět. A oprávněně za protesty vyloučil Jana Peterku. Domácí darovanou penaltu proměnili a od té doby byly pány na hřišti neboť Úpice v deseti lidech úplně ztratila střed hřiště. I tak dlouho odolávala nájezdům domácích. Podhůří se nakonec dočkalo. To když se po skrumáži dostal ke střele domácí útočník a na brankové čáře jeho pokus usměrnil další domácí hráč do sítě. Byl to tudíž jasný ofsajd. Nemluvě o tom, že v té chvíli kdy hosté vystřelili, ležel jeden z domácích hráčů na brankáři Čápovi v malém vápně a zabránil tak jakémukoliv zákroku. Úpice tedy odjela poražena 2:1.
12. kolo: Úpice - Libeč 2:4 (0:2)
V utkání dvanáctého kola okresního přeboru proti sobě stanuly mužstva Úpice a Libče. Prvních dvacet minut utkání se hrál celkem pohledný fotbal a šance se střídaly na obou stranách. Tu největší zahodila Libeč, když po faulu brankáře Čápa neproměnila pokutový kop. David Čáp svou chybu napravil. Ani jeden z týmů si během první půle nezískal výraznou územní převahu. Jako první skorovaly hosté. Po chybě Manšingera se k míči dostal hostující útočník a přeloboval brankáře Čápa - 0:1. Do poločasu Libeč přidala ještě jednu branku. To když po nedůrazném odkopu Kulhánka parádně trefil hostující záložník šibenici - 0:2. Do druhé části vstoupili o malinko lépe domácí hráči, ale gol dali opět hosté. V té době to vypadalo, že je rozhodnuto. Domácí se ale nevzdali a záhy snížili. Podařilo se tak Jakubu Peterkovi, který levačkou prostřelil hostujícího brankáře - 1:3. Chvíli na to vykřesal naději Tomáš Manšinger, který chytrou střelou snížil už na jednobrankový rozdíl. Úpice mohla vyrovnat, ale v rozhodujícím okamžiku odskočil míč Jakubu Peterkovi od nohy a nebylo z toho nic. Když se naši nadechovali k závěrečnému náporu srazil je svou chybou brankář Čáp, který pustil za svá záda lehkou střelu. Bylo to 2:4 a tak utkání také skončilo.
10. kolo: Hostinné - Úpice 4:2 (3:1)
Tento týden bylo na pořadu utkání v Hostinném. V něm náš tým předvedl jeden ze svých tragických začátků a tak jsme už po deseti minutách prohrávali 3:0!Nejdříve ve druhé a poté ve čtvrté minutě neuhlídal Luštinec hostujícího útočníka, který i trochu se štěstím obě šance proměnil. Třetí branka padla po zblokované střele, po níž poslal z nulového úhlu míč do brány osamocený hráč Hostinného. Úpice ale neodpadla, naopak očividně přehrávala domácí a ve 33. minutě se dočkala i golu. Po rohu se k balonu dostal Manšinger a z voleje krásně trefil do růžku - 1:3. I nadále byla Úpice lepší, do poločasu ale snížit nedokázala. Druhá půle navázala na první část a hosté se za půlku dostávali jen sporadicky. Z ojedinělé šance však dokázali skorovat. Stalo se tak, když naši začali stupňovat tlak. Po pravé straně utekl hostinnský útočník a střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 4:1. Úpici se ještě povedlo snížit zásluhou druhé branky Tomáše Manšingera, ale další šance nevyužila a tak odjela poražena v poměru dva ku čtyřem.
9. kolo: Úpice - Kunčice 2:1 (2:0)
K utkání devátého kola přijel do Úpice silný mančaft z Kunčic, který neprohrál 19 utkání v řadě! Navíc naše mužstvo nastoupilo v hodně slepené sestavě, když chyběli 4 hráčy základní sestavy. Přesto začli naši lépe a po pěti minutách vedli. To když Petr Antoš poslal míč na Jakuba Peterku, ten z první přiťukl nabíhajícímu Ondřeji Vylíčilovi a ten bez přípravy povedenou střelou ke vzdálenější tyči otevřel golový účet zápasu - 1:0. Po dalších pěti minutách se po přihrávce Jana Peterky dostal Vylíčil do šance podruhé a ani teď se nemýlil - 2:0. Náskok mohl zvýšit Jakub Peterka, ale trestuhodně netrefil odkrytou bránu. Dát gol se nepodařilo ani Janu Peterkovi, který si pohrál s hostující obranou. Jeho střele levou nohou scházela přesnost. Hosté si během první půle vytvořili jen jednu vážnější šanci, po které trefili boční sít. Poločas skončil 2:0. Začátek druhého poločasu byl hodně opatrný a vesměs všechny souboje se odehrávaly uprostřed hřiště. Až čtvrt hodiny před koncem udeřili hosté, kteří po skrumáži v pokutovém území snížily na 2:1. Poté tým oslabil Bohumil Kafka, který se neovládl již ve druhém utkání v řadě a viděl tak během jednoho týdne druhou červenou kartu. Domácí bojovali, jak to jen šlo a pomohlo jim i štěstí, kterého si v této sezoně zatím moc neužili. To když po pasu hostí nevhodně vyběhl domácí brankář Čáp. Kunčický útočník brankáře přehodil, míč spadl metr a půl před čáru, ale naštěstí přeplachtil přes břevno. Pak mohli náskok zvýšit ještě Ondřej Vylíčil a Jakub Peterka, ale ani jeden z nich nedokázal dostat míč za brankovou čáru. Po úporném boji a obrovském nasazení všech hráčů nakonec Úpice dokázala zvítězit v poměru 2:1.
8. kolo: Pilníkov - Úpice 4:0 (1:0)
Týden po vítězství nad Svobodou přišlo na řadu další veledůležité utkání - tentokráte v Pilníkově. Naši začli lépe a vybudovali si územní převahu. Tu zabrzdilo až zbytečné vyloučení Bohumila Kafky, který neudržel nervy na uzdě a oplácel. Bezprostředně poté se do střelecké pozice dostal Jakub Peterka po rychle rozehrané standardce od Jana Peterky, ale domácí brankář reflexivně vyrazil na roh. Ještě chvíli měla Úpice navrch, ale pár minut před koncem poločasu se do vedení dostali domácí. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí. Na začátku druhé petačtyřicetiminutovky se o tlak pokusili opět úpičtí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak z ojedinělé šance trestal Pilníkov - 2:0. To poslalo úpické do kolen a Pilníkov přebral iniciativu. Ihned po druhé brance se domácí hráči prosadili i do třetice. To když naši hráči neuhlídali rohový kop a nechali hlavičkovat osamoceného útočníka domácích. Poslední šanci na úspěch měl zhruba čtvrt hodinky před koncem po vysunutí od Jakuba Peterky Aleš Kolman, ale nedokázal tváří v tvář vyzrát na brankáře Pilníkova. Konečnou podobu výsledku dodali Pilníkovští deset minut před koncem. Zápas tedy skončil pro naše barvy nelichotivým výsledkem 4:0.
7. kolo: Úpice - Svoboda 6:2 (2:0)
Utkání s předposlední Svobodou byl přímým soubojem o bytí a nebytí. Hráči si toho byli vědomi, ale vstup do utkání vyšel lépe hostům. V prvních dvaceti minutách bylo možno z obou stran vidět hodně nepřesností a nečistých soubojů uprostřed hřiště. Až poté z první kloudné akce Úpice skorovala. Aleš Kolman se neohroženě pustil do vápna, nahrál osamocenému Ondřeji Vylíčilovi a ten z ideální pozice zavěsil - 1:0. Pět minut před přestávkou to bylo už o dva goly. Jan Peterka si rozmyslel střelu a přihrál Jakubovi Peterkovi. Ten svým pasem za obránce našel Ondru Vylíčila a ten se nemýlil ani podruhé. Do poločasu se již nic významného neudálo. Ani úvod do druhé půle se domácím nevyvedl. Krátce po rozehrání se z pravé strany snesl centr do vápna a po nedorozumnění brankáře Davida Čápa s Jaroslavem Kulhánkem vsítil hostující útočník kontaktní branku. Úpici to nepoložilo a zhruba v desáté minutě se mezi střelce zapsal Radek Černý po pěkné přihrávce od Ondry Vylíčila. Hráči Svobody se ani nestihli vzpamatovat a už to bylo 4:1. Stalo se tak po akci, kterou vedl Miloš Pour. Netypicky pravou nohou odcentroval do vápna, kde stál všudybyl Vylíčil a završil tak hattrick. Svoboda ještě dokázala po ojedinělé akci snížit s trestného kopu, ale to bylo z její strany vše. Poté už hráli jen úpičtí. Po dalším chytrém centru Miloše Poura zůstal na malém vápně osamocen střelec zápasu Vylíčil a dal již svůj čtvrtý gol - 5:2. Šestý gol se zrodil po nádherné akci. Míč putoval po ose Jakub Peterka - Miloš Pour - Jan Peterka a posledně jmenovaný z hranice šestnáctky z voleje krásně trefil ke vzdálenější tyči. Důležité utkání tedy nakonec skončilo přesvědčivě 6:2.
4. kolo: Úpice - Strážné 3:0 (1:0)
V dnešním souboji stál proti domácí Úpici velice silný soupeř - HAVEX Strážné. Náš tým však nechtěl dát kůži lacino, naopak poprvé v této sezoně zvítězit. Vstup do utkání nebyl špatný, ale Miloš Pour ani Ondřej Vylíčil nedostali míč za záda hostujícího brankáře. To se prvně jmenovánému podařilo až v době, kdy se hosté dostávali do tempa. Ze středu hřiště přišla nezištná přihrávka mezi obránce a Miloš Pour se z těchto pozic téměř nemýlí - 1:0. Do poločasu se ještě udála jedna diskutabilní situace. Po rychlé akci středem hřiště se k míči na hranici malého vápna dostal bývalý úpický hráč Doležal a poslal hlavou míč za brankáře Davida Čápa. Z brankové čáry, možná že už z brány, vykopával míč Jaroslav Kulhánek. Hlavní rozhodčí společně s pomezním nechali pokračovat ve hře, což se hostům samozřejmě nelíbilo a po zbytek celého utkání se na tuto situaci vymlouvali. První půle tedy skončila lépe pro domácí Spartu. Druhý poločas začal opatrněji z obou stran. Strážné chtělo převzít otěže hry do svých rukou, ale Úpice včasným přistupováním a tvrdostí nenechali hosty hrát. A udeřili podruhé. Na rychle rozehraný trestňák téměř od brankové čáry si naběhl Miloš Pour. Přistrčil si balon na levou nohu a prostřelil hostujícího brankáře - 2:0. Byl to již jeho šestý gol v této sezoně, ze které jsou ukrojeny teprve čtyři zápasy. Druhý gol poslal hosty do kolen a ti se již nezmohly na nic jiného než protesty a nečistou hru. Přišel za to trest v podobě třetí branky. Střídající Radek Kulda se po deseti minutách na hřišti odvděčil pojišťovacím golem. Po rychlém rozehrání od branky se kousek za půlkou hřiště zbavil hostujícího obránce a svůj nájezd bezpečně proměnil - 3:0. Tak skončilo celé utkání. Nezbývá dodat nic jiného, než že to bylo vítězství zasloužené.
3. kolo: Kocbeře - Úpice 3:2 (2:2)
Do utkání hraném na hrbolatém terénu vlétli naši hráči znamenitě a po patnácti minutách hry jsme vedli 2:0 zásluhou našeho kapitána Miloše Poura. Nejprve ve 13. minutě si Pour dvakrát vyměnil míč se svými spoluhráči na jeden dotek, když finální přihrávku dával Radek Černý a ranou prostřelil bezmocného golmana domácích - 0:1. Hned za dvě minuty se naši hráči tlačili opět do vápna domácích, když se odražený polovysoký míč dostal k Pourovy a ten bombou do výka z 18-ti metrů posunul skore na 0:2 - nádherný gól. Naši hráči chtěli nadále hrát aktivně, ale přestala se dařit kombinace a hra ve středu hřiště zvadla. S přízemním rohem domácích ve 25. minutě si naše obrana neporadila a domácí snížili na 1:2. Ve 45. minutě chyba obrany a špatné vyběhnutí našeho golmana 2:2. V 53. minutě domácí dokonale obrátili skore ve svůj prospěch, když jim k tomu napomohla opět další hrubá chyba v naší obraně - 3:2. Pak se naši hráči snažili vyrovnat, ale dokonce zápasu žádná akce gólem neskončila. Soupiska našeho mužstva při tomto utkání značně strádala, když na lavičce byl připraven pouze Hofman, Kafka (výron) a Maršík (asistent trenéra). Poslední dva do zápasu nezasáhli.
2. kolo: Úpice - Černý Důl 1:1 (1:1)
V tomto utkání byl jednoznačný cíl. Všechny body nechat doma. Soupeř povzbuzen vítězstvím nad Hostinným však měl jiný názor. Do zápasu měl lepší vstup náš výběr, ale ani jedna střela Jana Peterky se mezi tyče nevešla. Po čtvrt hodině hry sehrála Úpice nacvičený signál a střela Miloše Poura proletěla kolem překvapeného brankáře - 1:0. Domácí se však z vedení neradovali dlouho. Hostům, kteří sázeli výhradně na brejkové situace, se jeden brejk povedl a po nedorozumnění brankáře s obránci si míč našel místo v bráně - 1:1. Tímto výsledkem skončil poločas. Do druhého vletli naši muži lépe, golový efekt však neměla ani jedna akce. Hosté dál hrozili brejky a po jednom z nich zachraňoval na brankové čáře Petr Hebký. Slibnou šanci na druhé straně měl Jakub Peterka. Po rohovém kopu se k němu nečekaně dostal balon, ale z voleje netrefil bránu. A když golem neskončila ani poslední akce Bohumila Kafky po krásné uličce od Jana Peterky, odvezli si hosté bod za remízu 1:1.
1. kolo: Staré Buky - Úpice 2:2 (0:2)
A-tým zavítal na hřiště Starých Buků, mužstva plného zkušených hráčů a velkých ambicí. Do utkání vstoupili lépe domácí a patřila jim úvodní desetiminutovka. Poté úpičtí vyrovnali hru a záhy ji obrátili na svou stranu. Po několika dobrých šancích se ujala až střela Miloše Poura ze standardní situace. Té předcházela parádička Jana Peterky, který si nejdříve efektivně přehodil domácího Melichara a hned na to si vykoledoval faul na výhodné pozici. Sparta tedy vedla 1:0. Do přestávky ještě stihl přidat druhý gol Marek Kaplan, když doslova vletěl do stříleného centru z levé strany. To už Úpice hrála bez vyloučeného Jakuba Peterky. Poločas tedy skončil nadějným skore 2:0. Nástup do druhé půle se opět vydařil lépe místním. Po 5 minutách hry korunoval tlak kontaktní brankou Horák, který v minulé sezoně nastupoval za náš tým. Vymanit z tlaku se nepodařilo ani poté, co hostující trenér poslal na plochu čerstvé síly. Jak se později ukázalo, tak to nebyl šťastný tah. Dál hrozili domácí Staré Buky. První hlavička Dvořáka ještě brankou neskončila, ale ta druhá si již našla cestu za paralizovaného brankáře Úpice. Sparta těžila jen z rychlých brejků, ke kterým se dostávala stále častěji. Větší klid a štěstí však nestálo při Petru Udatném, který byl podle mnohých nejlepším hráčem na place. A když nedokázal své solo dotáhnout do vytouženého konce ani Miloš Pour, rozešli se soupeři smírně - 2:2.