.

18. kolo: Úpice - Staré Buky 2:1 (0:1)
Utkání dvou týmu z předních pozic tabulky začali lépe hosté a hned od začátku byli domácí podtlakem, ale St. Buky neproměmili žádnou ze svých tří vyložených šancí. Ale pak se přece jenom dočkali, okolo 20. min. když se po zmatku v úpickém pokutovém uzemí nejlépe zorientoval hráč hostí - 0:1. Úpice hrála v křeči, kazila přihrávky a hra dopředu se jí vůbec nedařila. První poločas měli v režii hráči St. Buků. O přestávce si domácí v kabině vše vyříkali a do druhého poločasu nastoupili s cílem výsledek zápasu otočit ve svůj prospěch. A hned po přestávce to začali naplňovat. Ve 47. min. po rohovém kopu Melichar 1:1. Domácí borci neubrali na tempu a stále častěji se dostávali do útoků, ale zatím bez výrazného ohrožení hostující branky. Až v 68. min. po rychlé akci Udatný vystřelil, brankář jeho střelu podcenil, míč mu vypadl z ruky a Udatný svoji střelu do branky dorazil - 2:1. Pak se hra přenesla do středu hřiště, ale hosté trochu fyzicky odpadli a tak Úpice mohla výsledek kontrolovat. Do závěrečných minut vrhly hosté svoje poslední síly a výsledkem byla tyč Benáka (minulou sezonu náš hráč, odehrál dobré utkání) v nastaveném čase. Po boji a se štěstím pěkné tři body.
17. kolo: Pilníkov - Úpice 0:5 (0:0)
Prvomájové utkání v Pilníkově začali naši hráči náporem a hned v první minutě zazvonilo břevno. Pochvíli hry zahrával přímí volný kop Pour a z 30 metrů orazítkoval opět břevno. První poločas se odehrával na půlce domácího týmu a domácí se přes svoji půlku dostávali jen sporadicky a našeho bránkaře ohrozili pouze jednou, ale žádná naše akce gólem neskončila. Druhý poločas jsme soupeře opět zatlačili na jeho polovinu a už konečně začali padat branky. Po akci z pravé strany se se stěstím míč odrazil od Kejzlara a domácího obránce do brány - 1:0. Za okamžik opět Kejzlar po rohu s dávkou štěstí - 2:0. Později přišel faul domácích v pokutovém území a Horák posunul score na 3:0. Gólem skončil i nádherný volej Kaplana - 4:0. Na konečných 0:5 upravil pěknou trefou ze standartní situace Manšinger. Utkání bylo jednoznačnou záležitostí našich hřáčů a konečný výsledek se proměnil v debakl domácích.
16. kolo: Podhůří - Úpice 5:3 (1:1)
Do Podhůří dorazil náš v oslabené sestavě, ale na hřišti jsme do 60 minuty podávali dobrý výkon a vedení 1:3 bylo důkazem. Nejdříve se ale nechal vyloučit Pour (za potyčku s protihráčem - oba vyloučeni), brankář Čáp (za sražení protihráče vložence) a potom i Kulda (podtržení unikající hráče) a domácí v pohodě výsledek zápasu otočili ve svůj prospěch na konečných 5:3 !
15. kolo: Bílá Třemešná - Úpice 0:2 (0:0)
Středeční dohrávka se hrála na špatném terénu v Bílé Třemešné, ale přesto byl k vidění pěkný fotbal s několika dobrými akcemi ze strany Úpice. Po úvodní 20-ti minutovce se po Úpické akci dostal do zakončení v perfektní pozici Jakub Peterka, ale brankáře nepřekonal. To ještě nevěděl co ho čeká. Další akce hostí zakončovaná Martinem Štovíčkem skončila na tyči. V první půli měla výraznou herní převahu Úpice. Do druhé půle nastoupili naši borci s úkolem vstřelit gól a nejlépe neinkasovat. To se naplnilo v 60. minutě, kdy Jakub Peterka zahrával roh a míč překvapivě skončil v domácí síti - 0:1. V 70. minutě našel Honza Peterka ideálním pasem Jakuba Peterku a ten nádhernou hlavičkou překonal domácího brankáře podruhé - 0:2. Pak se do záverečného tlaku dostali domácí, ale za celý zápas si nevytvořili žádnou šanci. V samotném závěru postupoval Jakub Peterka sám na brankáře, ale vstřelení třetí branky trestuhodně zahodil. Úpice si tedy po výborném kolektivním výkonu připsala další tři body. V základní sestavě nastoupili tři dorostenci, další dva se zapojili v průběhu utkání. Trenér Roman Ćáp byl v prvním poločase výkázán ze střídačky na tribunu po urážce rozhodčího, ale hlavní rozhodčí Chudoba řídil utkání na obě strany velmi nepřesně.
14. kolo: Úpice - Rtyně 1:0 (0:0)
Zápas našeho A - týmu začal nabírat na obrátkách až po úvodní seznamovací desetiminutovce. Byla znát nesehranost obou soupeřů, je ale nutno podotknout, že šlo o první jarní mistrovské utkání. Iniciativu vzala do svých rukou Úpice a zhruba ve 20. minutě mohla otevřít skore. Volej Petra Davida si ale cestu k bráně nenašel. Největší šance první půle se zrodila po 30ti minutách hry. Marek Kaplan obešel na pravé straně dva protihráče, odcentroval a Tomáš Manšinger hlavičkoval do břevna. Na odražený míč nejvýše vyskočil Martin Šťovíček a bylo z toho druhé břevno v rychlém sledu. Za nerozhodného stavu se šlo tedy do kabin. Do druhé půle nastoupili naši hráči s důvěrou v gol a po deseti minutách to vyslyšel Marek Kaplan. Ten se nemýlil po bleskové akci z pravé strany, kdy k němu střelu Martina Šťovíčka vyrazil hostující golman. Chvilku na to mohl druhý pojišťovací gol přidat Petr David, který však samostatný nájezd trestuhodně neproměnil. Na posledních deset minut se ujali tempa utkání hosté a naši se začali bát o výsledek. Rtyni se ale nepodařilo dotáhnout do konce žádnou akci a tak náš tým vydřel důležité tři body. Na derby si našlo cestu 150 diváků, všem divákům děkujeme.